Enerson Mühendislik ve Jeofizik Araştırmalar Şirketi olarak deneyimli personelimiz ve son teknoloji ürünü ekipmanlarımız ile ağırlıklı olarak metalik maden aramaları, jeotermal aramalar, geoteknik ve arkeolojik jeofizik aramalar konularında hizmet vermekteyiz. Sondaj, rezervuar mühendisliği ve kuyu testlerini de kapsayacak şekilde jeotermal mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini de yine kendi ekipman ve kadrolarımız ile sağlamaktayız.

Enerson Türkiye’de, Peru, Laos, Ortaasya ve Balkan ülkerinde birçok maden arama projesi tamamlamıştır. Türkiye’de Teck, Alridge, Tümad, Eurosian Minerals, Stratex, AMDL, Centrra, Frontier, Columbus Copper, MMG, Kale Maden, Royal Road Minerals gibi birçok şirkete IP/R, manyetik ve gravite projeleri yapmıştır. Yurtdışında ise Peru, Laos, Afganistan, BAE, Kırgızistan, Tacikistan, Sırbistan, Bulgaristan, Sudan, Yunanistan, Makedonya ve Cibuti gibi birçok ülkede maden ve jeotermal arama projeleri yürütmüştür. Türkiye’de ve yurtdışında tamamladığımız maden ve jeotermal arama projeleriyle ilgili daha geniş bilgiyi referans listemizde bulabilirsiniz.

Kullandığımız son model veri toplama cihazları ve gelişmiş bilgisayar programları ile; arazide veri toplama, verileri işlemden geçirme ve yorumlayarak rapor haline getirme işlemleri uluslararası standartlarda yapılmaktadır.

Şirket felsefemiz; arazide en kaliteli veriyi toplamak için gerekli tüm özverili çalışmayı yapmak, toplanan verileri en iyi şekilde işlemden geçirip yorumlayarak sahanın potansiyelini doğruya en yakın şekilde ortaya koymaktır.

Maden ve jeotermal sahalarınızda yaptıracağınız jeofizik araştırmalar için ülkemiz sınırları içerisinde ve başta Orta Asya olmak üzere tüm yurt dışı projelerinizde bizden teklif almayı unutmayın.

Jeofizik ve jeolojik hizmetlerimiz uluslararası standartlarda profesyonelce yerine getirirken minimum kar marjı ile müşterinin çıkarlarının korunmasına da azami özen gösterilmektedir.