Enerson, enerji arama, petrol arama, jeotermal arama, güneş yenilenebilir enerji projeleri için su ve enjeksiyon kuyuları dahil olmak üzere enerji pazarının birçok yönüne hizmet etmek için tasarlanmış sığ ve derin jeofizik etüt hizmetleri sunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli petrol arama projeleri için sığ yüksek çözünürlüklü 2D ve 3D yansıma anketlerinin uygulanmasında tecrübe sahibiyiz. Çevreye duyarlı ve zorlu arazi ve hassas bölgelerde planlama, lojistik yönetimi ve saha operasyonları konusunda uzmanlığa sahibiz.

Kömür sismik çalışması
Kömür sahasında sismik yansıma çalışması

Enerson Mühendislik sözleşme bazında veya haritaya veri işleme ve yorumlama da dahil olmak üzere anahtar teslim hizmet olarak jeofizik veri toplama tasarlar, planlar ve gerçekleştirir; stratigrafi, petrol ve gaz yatakları, kömür yatağı gazı (CBM) formasyonları, kömür kökenli metan, gaz depolama gemileri, jeotermal rezervuarlar, terk edilmiş kuyu ve boru hatları ve diğer ilgi çekici hedefler.

Ayrıca, derin karstik özellikleri ve kırık tespitini haritalamak için tam dalga formu edinimi ve yansıma ve kırılma tomografi verilerinin işlenmesinde lideriz. Enerji için su kaynakları bulma, terk edilmiş kuyu ve boru hatları bulma ve gaz depolama veya Basınçlı Hava Enerjisi (CAES) projeleri için alanları tanımlama konusunda uzmanız.

Fay ve kömür damarları
Fay ve kömür damarları